Projekt "IPA 4.1.2.2.01.02.c02"

Autor: Siniša Pavelić, 10. 11. 2010.

Naš Centar nositelj je projekta „Obrazovanje i osnaživanje učenika s tjelesnim oštećenjem i oštećenjem vida za integraciju na tržište rada“ kojeg smo započeli provoditi 01. rujna 2010. i trajat će 14 mjeseci. Projekt provodimo u partnerstvu s Centrom za odgoj i obrazovanje „Vinko Bek“ i URIHO-m. Suradnici na projektu su Grad Zagreb, Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom.

Projekt je namijenjen učenicima COO Dubrava i COO Vinko Bek, a cilj je izraditi edukacijske materijale te provesti obrazovne programe i praksu za posao operatora u pozivnom centru. URIHO je partner u području provođenja prakse, što znači da će razviti model i provesti program praktičnog rada učenika na poslu operatora u pozivnom centru te pilot program zapošljavanja u pozivnom centru nekih od učenika koji su prošli obuku.

Po 4 nastavnika iz COO Dubrava i COO Vinko Bek, te 2 trenera iz URIHO-a proći će edukacije i dobiti certifikate kako bi stekli kompetencije za provođenje edukacije učenika.

U sve 3 ustanove uredit će se i opremiti svom potrebnom opremom učionica/kabinet za izvođenje nastave i prakse.

Ovaj projekt osigurava podršku školama, nastavnicima i učenicima putem poboljšanja uvjeta za poučavanje i učenje u školama, učenje kroz praksu, povećanja konkurentnosti osposobljenih učenika na tržištu rada i povezanosti škola i poslodavaca.