Otvorenje izložbe u KSET-u 21.listopada 2014.

Autor: Siniša Pavelić, 14. 11. 2014.

Izložba je u KSET-u do 5.11., a zatim počinje njena turneja do Centra za odgoj i obrazovanje Dubrava i ERF-a.

Zašto je ta izložba važna i za Centar?

Naši su učenici bili uključeni u pilot projekt „Drugim pogledom“. Cilj je bio povezati srednjoškolce s motoričkim teškoćama i kroničnim bolestima s njihovim vršnjacima iz redovnih škola kako bi zajedno ostvarili drugi cilj: smanjenje predrasuda prema osobama s teškoćama i otvaranje očiju javnosti u spoznaji kako smo svi različiti, odnosno jednaki.

Fotografija je pritom korištena kao osnovni medij projekta.

Provedena je fotoradionica, vođenaod strane Fotosekcije KSET-a. Učenici su trebali fotografirati sve ono za što misle da je ''različito''. Svaki sudionik projekta imao je drugačije viđenje i drugačiji opis onoga što je za njega različito. U skladu s tim nastale su mnogobrojne fotografije u svim dijelovima grada. One su možda na prvi pogled uobičajene, no na drugi već ne.

Autorica projekta je Josipa Blažević.