Otvoreno prvenstvo Grada Zagreba mladih boćara s invaliditetom

Autor: Siniša Pavelić, 24. 5. 2015.

U Centru za odgoj i obrazovanje Dubrava održano je Otvoreno prvenstvo Grada Zagreba mladih boćara s invaliditetom. Boćanje je šport koji se 1992. godine u Barceloni po prvi puta predstavio na Olimpijskim igrama za osobe s invaliditetom te je kao takav postao izuzetno popularan. Zanimljivost boćanja je i u tome što predstavlja jedini šport u kojemu se natječu zajedno žene i muškarci prihvaćajući jednako sva pravila igre. Prvenstvo Grada Zagreba svečano je otvorio Gradonačelnik Milan Bandić uz nazočnost Mirele Šikoronje Ivančan, tajnice Zagrebačkog Športskog Saveza, Josipa Držaića, ravnatelja ustanove URIHO, Marinka Bakule Andjelić iz Gradskog ureda za osobe s invaliditetom te Jasne Škrabo, trenerice Zagrebačkog športskog saveza osoba s invaliditetom. Organizator tog natjecanja je Zagrebački športski savez osoba s invaliditetom uz Hrvatski savez boćanja osoba s invaliditetom. Dodatni doprinos više nego ugodnom ozračju svakako su doprinijeli i djelatnici Centra za odgoj i obrazovanje Dubrava na čelu s ravnateljicom dr. sc. Tatjanom Tarandek koji su tom zaista brojnom skupu natjecatelja i uzvanika priredili dvoranu i upriličili lijep doček. Zvjezdana Stančić.