SAVJETOVALIŠTE ZA RODITELJE U COO DUBRAVA

Autor: Siniša Pavelić, 5. 10. 2018.

Zašto savjetovalište?

Psihičko zdravlje dio je općega zdravlja i važno je za kvalitetan život. Dobro psihičko zdravlje je jedan od zaštitnih čimbenika vašeg djeteta. Svrha savjetovališta je očuvanje psihičkog zdravlja djece i mladih, kao i podrška u nošenju s razvojnim zadacima kroz koje dijete i mlada osoba prolazi u svom odrastanju. Savjetovalište je ujedno podrška obitelji.

Psihičko zdravlje uključuje dobar osjećaj o samome sebi, osjećaj osobne vrijednosti i samopoštovanja, sposobnost prepoznavanja, prihvaćanja i iskazivanja misli i osjećaja, svjesnost o drugima, empatiju, stvaranje i održavanja prijateljstava i dobrih odnosa s ljudima, sposobnost prihvaćanja životnih promjena i djelotvornog sučeljavanja sa stresnim događajima te korištenje stresa kao dijela psihološkog procesa osobnog osnaživanja.

Kome je namijenjeno?

• Djeci i mladima s motoričkim poremećajima i kroničnim bolestima te višestrukim smetnjama u razvoju.
  • Obiteljima djece i mladih s motoričkim poremećajima i kroničnim bolestima te višestrukim smetnjama u razvoju.
  • Stručnim radnicima koji rade s djecom i mladima s motoričkim poremećajima i kroničnim bolestima integriranim u redovne predškolske i školske ustanove s područja Republike Hrvatske.

Tko su stručne osobe koje vode Savjetovalište?

Psihologinje: Suzana Marković Jureša, Tajana Prlić i Suzana Pusić.

Socijalne radnice: Danica Ivanović i Marija Plavčić.

Koliko često djeluje?

Četvrtak od 15 do 17 sati. Molimo vas da najavite svoj dolazak.

Kako nas kontaktirati?

Osim osobnim kontaktom u Centru, moguće nas je nazvati na tel. 2911 665 te ajaviti svoj dolazak.

U kojim slučajevima se poželjno javiti?

Kada je vama kao roditeljima ili skrbnicima koje brinu o razvoju mlade osobe s teškoćama potrebna podrška u vidu različitih informacija, preporuka ili pomoći iz djelokruga rada socijalnih radnika i psihologa.

Što možemo učiniti za vas i vaše dijete?

• Dati informacije o različitim aspektima razvoja djece i mladih s motoričkim poremećajima i kroničnim bolestima te višestrukim smetnjama u razvoju.
  • Dati podršku obitelji, pomoći roditelju da nađe najbolji način komunikacije s vlastitim djetetom
  • Po potrebi dogovoriti individualni/grupni rad koji provodimo ili preporučiti kontakt s drugim stručnim osobama u našem Centru te uputiti na potrebne oblike podrške izvan Centra
  • Prema interesima i potrebama roditelja organizirati predavanja i interaktivne radionice na pojedine teme
  • Pružiti podršku obitelji u prostoru njihovog doma